3 липня 2014 року на Волині обговорювали своєчасне виявлення туберкульозу

Під час обласної науково-практичної конференції «Виявлення туберкульозу закладами загальносоматичної мережі», профільні лікарі обговорили актуальні проблеми діагностики туберкульозу. 

Доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст з фтизіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Валецький впевнений, що в Україні загрозливо низький рівень обізнаності лікарів у виявленні туберкульозу - особливо позалегеневих локалізацій хвороби. Поінформованість медичних працівників щодо ознак ранніх стадій туберкульозу – запорука своєчасного та успішного лікування.

Лікарі стурбовані високим відсотком виявлення занедбаних форм туберкульозу різної локалізації, а також значною захворюваність на туберкульоз серед самих медичних працівників. Про алгоритм дії лікаря загальної практики сімейної медицини при постановці діагнозу присутнім розповів кандидат медичних наук, обласний позаштатний спеціаліст з пульмонології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Олег Яковенко.

Він розповів учасникам про функціональні обов’язки лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги відповідно до наказу МОЗ України від 21.12.2012р. №1091 щодо виявлення хворих з підозрою на туберкульоз в лікувальних закладах первинної медичної допомоги. Олег Яковенко поставив акцент на обов’язкових обстеженнях та використанні нормативної медичної документації у повсякденній роботі.

Нагадаємо, що термін дії «Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2012 – 2016 роках в області» було нещодавно продовжено. Проте є ряд завдань Програми, які не виконуються. Олег Яковенко звернув увагу учасників конференції на те, що досі не вдається знижувати показник захворювання та смертності на 1% щороку разом з частотою переривання лікування на 10%, а також запобігати поширенню мультирезистентного туберкульозу та утримувати кількість виявлених випадків захворювання серед осіб, що вперше захворіли, до 50%.

Після доповідей учасники конференції долучилися до спільного обговорення проблем пов'язаних із своєчасним виявленням хворих на туберкульоз і їх лікуванням та отримали методичні рекомендації.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

3.07.2014